Enviromentální odpovědnost

Politika společnosti

Společnost DŘEVO TRUST, a.s. se zavázala k tomu, že vyvine největší možné úsilí k tomu, aby se při nákupu dřevní suroviny, která vstupuje do výroby, vyhnula:

a) nákupu nelegálně vytěženému dřevu,

b) dřevu těženému v nesouladu s tradičními a občanskými právy,

c) dřevu těženému v lese, v němž jsou vysoké ochranářské hodnoty ohroženy hospodářskými aktivitami,

d) dřevu těženému v lesích, které jsou přeměňovány na plantáže nebo na nelesní účely a

e) dřevu z lesů, ve kterých jsou sázeny geneticky modifikované stromy.

Politika společnosti o nákupu dřeva ke stažení zde. Certifikát FSC® C113942 ke stažení zde.

Co je to FSC?

Certifikační systém, který vznikl v roce 1993 z iniciativy zástupců mezinárodních ekologických organizací, velko i maloobchodníků se dřevem, lesníků, dřevozpracujícího průmyslu, sdružení domorodých obyvatel, odborů a certifikačních organizací z celého světa. Základní myšlenkou organizace FSC je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa, a tím napomoci chránit mizející, ohrožené a devastované světové lesy.

Co je to FSC certifikace?

Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém 1. lesní certifikace a 2. certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a díky striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací jako WWF, Friends of the Earth nebo Greenpeace, stejně jako velkých obchodních řetězců Hornbach, IKEA apod.

Lesní certifikace

Proces kontroly konkrétního lesa za účelem zjištění, zda je obhospodařován v souladu se standardem FSC. Jestliže tomu tak je, má vlastník lesa právo používat pro dřevo ze svého lesa logo, které na trhu jeho dřevo odliší od dřeva nejasného původu. Rozloha lesů certifikovaných systémem FSC velmi rychle roste. V červnu 2009 bylo celkem certifikováno přes 114 milionů hektarů lesa v 82 zemích světa. Z toho zhruba polovina rozlohy připadá na Evropu.

Certifikace zpracovatelského (spotřebitelského) řetězce

Je možné zaručit, že konečný výrobek pochází z lesů s certifikátem FSC. V praxi to znamená, že každý zpracovatel ve zpracovatelském řetězci od lesa k zákazníkovi musí získat certifikát FSC. To dává zákazníkovi jistotu, že kupuje výrobek z šetrně obhospodařovaných lesů. Na trhu najdeme FSC certifikované hračky, nábytek, okna, dveře, schody, železniční pražce, zahradní nábytek, nábytek do domácností, kanceláří apod. V našem případě nabízíme certifikované velkoplošné materiály, konkrétně MDF, LTD a DTD.

Logo FSC znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. Logo naleznete v nejbližší době, také na vstupu do naší prodejny v Bohumíně. V případě vašeho zájmu vám rádi předložíme certifikát, který prokazuje naši certifikaci v souladu se standardem FSC.

Potřebujete materiál pro váš projekt? Vyzkoušejte náš DT shop! DT SHOP

Shop je dostupný pouze pro registrované klienty

Chcete pokračovat?